BEAUTY

V dnešní době je vzhled prvním bodem, kterého si na nás ostatní všimnou. Všichni chceme mít zdravou, krásnou a zářící pleť, přirozeně vypadající vlasy a postavu, se kterou budeme sami spokojení. Pomůžeme vám zvýraznit vaší přirozenou krásu tak, abyste se nestrachovali o váš vzhled a o názory ostatních.

Krok za krokem za svým cílem

Zasloužíte si být krásnější

> Genetické reporty

Více než 140 genetických reportů zaměřených na stravu, pohyb, zdraví a krásu.

> Doporučení

Doporučení k úpravě Vašeho životního stylu, které vycházejí z genetické analýzy.

> Sdílení výsledků

Genetické reporty lze snadno sdílet s lékaři, nutričními terapeuty či sportovními trenéry.

Krok za krokem za svým cílem

Pečujte o svou pleť v souladu s vaší DNA

Kosmetické doporučení

V genetickém reportu odhalíme, které aspekty nejvíce poškozují vaši pokožku a pleť. Doporučíme vám, jak máte daným okolnostem předcházet, aby vaše pokožka vypadala stále živě a zdravě.

Krok po kroku vstříc lepší pleti

Naučte se využívat kosmetické produkty, které vyhovují vaší pleti a nečiní ji problémy. V kombinaci s doporučenými potravinami se můžete zbavit kosmetických nedostatků.

Derma

Komplexní péče o pleť a pokožku nikdy nebyla lehčí. Odhalíme dermatické onemocnění, které mohou způsobovat nepříjemné problémy, a naučíme vás, jakým způsobem se ke své pleti a pokožce nejlépe chovat.

Krok za krokem za svým cílem

Seznam fenotypu

Ač chceme nebo ne, stárnutí kůže je přirozený proces, kterému se snažíme vyvarovat. Výběrem kosmetiky s přísadami vhodnými pro vaše geny můžete své pleti pomoci bojovat proti stárnutí včetně foto-stárnutí a vaše pleť bude stále přirozeně hezká a naturální.
Tvorba vrásek je strašákem pro každého. Při zvýšeném riziku tvorby vrásek je vhodné používat kosmetiku se specifickými antioxidanty a složkami posilujícími kolagen, které budou vyhovovat potřebám vašeho těla.
Taky jste se někdy zeptali sami sebe na otázku, proč zrovna vy trpíte na akné a lidé kolem vás ne? Odpověď už jistě víte, vše je podmíněno geny. Zjistíme, který z důvodů stojí za tvorbou akné právě u vás – zda to jsou vaše geny, prostředí, ve kterým se pohybujete, nebo pouze váš životní styl.

U geneticky vázaného akné poradíme, jak omezit tvorbu mazu, naopak pokud je vaše akné způsobeno životním stylem, navrhneme způsoby, jak omezit jeho spouštěče (například cigaretový kouř nebo stres).
Celulitida neboli pomerančová kůže se objevuje u 80-90 % dospělých žen. Při správném zacházení se ale vaše kůže dokáže celulitidy zbavit a vrátit si opět svou hebkost.

Odhalíme vaše genetické riziko celulitidy, rizikové faktory a jaké složky pleťových krémů vám budou nejlépe vyhovovat. Celulitida je spojená nejen s ochranou pleti ale také s celkovým životním stylem či konkrétními potravinami a nápoji, které pomáhají celulitidu redukovat.
Stačí vám být chvíli na sluníčku a hned jste spálení? Může to být tím, že vás vaše geny dostatečně nechrání před solární elastózou – když slunce poškozuje elastin v pokožce, způsobuje fotostárnutí a vrásky.

Máte-li vysoké genetické riziko citlivosti na slunce, je důležité, abyste si zvolili správný životní styl, jako je vyhýbání se přímému slunečnímu záření a výběr produktů s opalovacími krémy. Poradíme vám, jaké aktuální ingredience v kosmetice vám budou vyhovovat.
Jakmile se strie jednou vytvoří, je velmi náročné se jich nadobro zbavit. Jediné, jak se redukovat, je pomocí speciální kosmetických prostředků a krémů.

Genetická náchylnost na tvorbu strií ovlivňuje elastinová vlákna ve vaší kůži, které se snadno trhají a na kůži následné zůstávají malé jizvy. Prozkoumejte s námi rady navržené tak, aby omezily vaše osobní riziko a zajistily vám zdravou a přitažlivou pleť po dlouhou dobu.
Někteří lidé mají suchou pokožku, protože jejich kůže je díky genům přirozeně tenčí. Pokud je geneticky předpovězeno, že máte tenkou kůži, navrhneme vám způsoby, díky kterým posílíte přirozenou bariéru vaší pokožky. Zjistěte, které krémy obsahující konkrétní suroviny byste měli používat a které potraviny mohou pozitivně podpořit vaši pokožku.
Křečové žíly mají tendenci vyskytovat se v rodinách, kvůli genetické tendenci k oslabeným žilním stěnám. Pokud jste geneticky ohroženi, poradíme vám, které doplňky by mohly podpořit zdraví vašich žil. Jestli jsou ale vaše křečové žíly způsobeny životním stylem, poradíme vám, jak zabránit jejich vzniku. Za jejich vznik a zhoršení může primárně nedostatek pohybu, traumata na nohou, vysoká hladina progesteronu, kouření nebo nadváha.
Růžovka neboli rosacea je chronické kožní onemocnění, které způsobuje zarudnutí obličeje. Kapiláry na vaší tváři náchylné k dilataci, tím pádem se spustí sled dějů, které způsobují zčervenání obličeje v oblasti tváří, nosu a brady. Abyste se vyhnuli takzvanému vzplanutí, upozorníme vás na různé spouštěcí potraviny další dráždivé látky, kterým se můžete vyhnout a zabránit zákeřné formě růžovky.
Sluneční záření nebo UV záření způsobuje většinu případů předčasného stárnutí kůže. Jak moc slunce ovlivňuje vaši pokožku, závisí do značné míry na vašich typech a hladinách melaninu. A ty jsou určeny vašimi geny.
Měli byste užívat olej z tresčích jater každé ráno, abyste si udrželi zdravou pokožku? Nebo stačí každodenní mrkvová šťáva? Tyto provitamíny je však nutné přeměnit na využitelnou, aktivní formu.

Zda vám rostlinné zdroje vitaminu A osobně stačí, záleží na tom, jak rychle je vaše tělo dokáže přeměnit do aktivní formy. A hádejte co – aktivita tohoto enzymu závisí do značné míry na vašich genech. V této zprávě se dozvíte vše o své genetické tendenci mít nedostatek vitamínu A o tom, co můžete udělat pro výživu pokožky zevnitř.
Vitamin C pomáhá produkovat kolagen, potřebný pro mladistvou a elastickou pokožku. Ale aby pokožka získala dostatek vitaminu C, zaprvé by ledviny měly živiny účinně reabsorbovat, než se vyplaví močí, a za druhé, vitamín C musí projít buněčnými membránami do kožních buněk.

V závislosti na tom, jak dobře oba tyto procesy fungují, si někteří lidé udržují dobrou hladinu vitaminu C, zatímco jiní zaostávají. Zjistěte, jak vaše geny ovlivňují stav vitaminu C a co můžete udělat pro lepší výživu pokožky.
Vitamin E jako antioxidant odstraňuje volné radikály a také absorbuje energii z ultrafialového (UV) světla – chrání vaši pokožku před stárnutím způsobeným fotostárnutím. Tento vitamín rozpustný v tucích se tráví a vstřebává z potravy spolu s mastnými kyselinami – a množství vitamínu E, které potřebujete, je ovlivněno tím, jak efektivně ho vaše tělo dokáže přijmout a distribuovat tam, kam je potřeba. V této zprávě se dozvíte o výživě pokožky a genetickém riziku nedostatku vitamínu E a o krocích, které můžete podniknout, abyste zajistili, že vaše pokožka zůstane vyživená a zdravá.
Kontaktní dermatitida nastane tehdy, když se vaše pokožka dostane do kontaktu s něčím, co vyvolává svědění. Pokud látka postihuje pouze horní vrstvu kůže, nazývá se to dráždivá kontaktní dermatitida.

A pokud dostanete opožděnou imunitní odpověď s protilátkami, nazývá se to alergická kontaktní dermatitida. Otestujeme vám genetické variace v genu FLG – spojené s doslova tenkou kůží V této zprávě otestujeme vaše genetické riziko vzniku dráždivé kontaktní dermatitidy.
Pouze pro muže: I když je to často terč vtipů, progresivní vypadávání vlasů na hlavě – často v kruhových nebo nepravidelných lysinách – je vážná věc. Androgenetická alopecie neboli mužská plešatost souvisí s onemocněním prostaty a srdečním onemocněním a je asi z 50 % zděděna.

Nalezneme, zda vás trápí riziko plešatění. Zachyťte proto mužskou plešatost včas a maximalizujete účinnost léčby.
Alergický ekzém (atopická dermatitida) je chronické alergické kožní onemocnění, které začíná v raném dětství a je až ze 75 % dědičné. Pokud máte ekzém, udělejte si tento test, abyste zjistili, zda je vaše svědění kůže zděděno nebo je způsobeno vaším životním stylem.

V této zprávě otestujeme vaši DNA na variace spojené s narušenou kožní bariérou a alergiemi (včetně genu IL13, který se podílí na alergickém astmatu). Pomůžeme vám vybrat tu nejlepší dietu a životní styl, abyste snížili pravděpodobnost, že se vaše alergie prohloubí v sennou rýmu a astma.
Asi tři z 10 dospělých mají na lýtkách a chodidlech namodralé hrbolaté a zkroucené žíly. Křečové žíly mají tendenci běžet v rodinách, ale vědci si nejsou jisti proč. V této zprávě otestujeme tři vaše geny spojené s elasticitou, dilatací a chronickým onemocněním žil a navrhneme personalizované strategie pro řešení bolestivých a nevzhledných křečových žil.
Při tomto autoimunitním problému se vaše kožní buňky množí příliš rychle a tvoří červené, šupinaté skvrny, které svědí. Pokožka pod náplastmi je syrová a citlivá a snadno krvácí.

Psoriáza je dědičná ze 60 až 90 % a často vznikne v důsledku environmentálních spouštěčů, jako je stres, kouření nebo změny hormonálních hladin. Zjistěte, zda máte geny ovlivňující riziko psoriázy a získejte naše návrhy na nejvhodnější léčbu, dietu a životní styl pro podporu vaší pokožky.
S tímto znepokojivým stavem se na vašem obličeji, krku, rukou a nohou objevují bílé skvrny. Ačkoli jen asi 0,2 % populace má vitiligo, nejčastější je u Afričanů.

Vitiligo je až ze 72 % dědičné a je spojeno s dalšími autoimunitními onemocněními – jako je lupénka, diabetes 1. typu a revmatoidní artritida. Odhalte své genetické riziko a řiďte se našimi radami ohledně životního stylu, abyste chránili a vyživovali svou pokožku a zároveň podporovali váš hyperaktivní imunitní systém.
Plánujete si odstranit tetování ale bojíte se, že by vám laser mohl zanechat velkou jizvu? Nebylo by dobré vědět, jak velké jizvy vám zanechají různorodé operace? Keloidy jsou jizvy, které jsou tlusté, hrudkovité, vystouplé a jsou větší než původní rány a vznikají kvůli tomu, že kůže produkuje příliš mnoho kolagenu.

Keloidní jizva může vzniknout u každého, ale s rizikem které je ukryto v genech, je skoro nevyhnutelná. Pomůžeme vám zjistit, zda byste se před operací měli obávat keloidních jizev a najdeme vám tipy, jak se o případné jizvy co nejlépe starat.