HEALTH

Vaše geny neovlivňují pouze vaši hmotnost, sportovní výkon nebo krásu, ale ovlivňují hlavně zdraví. Naučte se předejít velkému množství problémů, které by se bez časného řešení rozvinuly a mohly by vám znepříjemnit život. Řekneme vám, jak máte ochránit svůj zrak před každodenními aspekty, nebo jaká personalizovaná péče bude vyhovovat vašim zubům a ústní dutině.

Krok za krokem za svým cílem

Zasloužíte si být zdravější

> Genetické reporty

Více než 26 genetických reportů zaměřených na zdraví, zrak a dentální problémy

> Doporučení

Zdravotní doporučení k úpravě Vašeho životního stylu, tak, aby bylo vaše tělo spokojené.

> Sdílení výsledků

Genetické reporty lze snadno sdílet s lékaři, nutričními terapeuty či sportovními trenéry.

Krok za krokem za svým cílem

Žijte v souladu s vaší DNA

Zdravotní doporučení

Vybereme vám potraviny, které pomohou zlepšit váš celkový zdravotní stav. Díky tomu můžete předejít určitým problémům, který by mohly znepříjemnit váš život.

Vision

Dostanete personalizované doporučení na zlepšení vlastního zraku. Díky tomu můžete předejít jeho postupnému horšení, které je často spojené s nezdravým životním stylem.

Dental

Zajistěte si zdravé zuby a dásně. V DNA analýze najdete doporučení na udržení zdravého a krásného úsměvu.

Krok za krokem za svým cílem

Seznam fenotypu

Víte, jaké denní množství kofeinu je pro vás zdravé? Někomu stačí 1 šálek kávy, někdo si musí dát 3 energy drinky, aby byl schopen fungovat.

Každý z nás má jinou senzitivitu na kofein, která značně ovlivňuje náš denní příjem. Pokud přijímáme vyšší množství kofeinu, může nám dlouhodobě způsobovat problémy se spánkem či se zdravím.
Víte, jaké denní množství kofeinu je pro vás zdravé? Někomu stačí 1 šálek kávy, někdo si musí dát 3 energy drinky, aby byl schopen fungovat.

Každý z nás má jinou senzitivitu na kofein, která značně ovlivňuje náš denní příjem. Pokud přijímáme vyšší množství kofeinu, může nám dlouhodobě způsobovat problémy se spánkem či se zdravím.
Dostane vás do stavu opilosti jedna sklenice vína nebo několik skleniček tvrdého alkoholu? I tolerance na alkohol je skrytá ve vašich genech.

Zkuste zjistit, kde se nachází vaše horní hranice, kterou můžete za večer pokořit, abyste ráno netrpěli závažnými následky kocoviny.
Závislost na alkoholu není dobrou vizitkou. Pokud zjistíte, že máte sklony k závislosti na alkoholu, měli byste zvážit určitá pravidla při jeho konzumaci, abyste předešli nepříjemným událostem, které mohou být s nadužíváním alkoholu spojené. Zastavte závislost dříve, než vás sama pohltí.
Gingivitida, známá také jako zánět dásní, je jednou z nejrozšířenějších lidských nemocí v Evropě. Poznejte, jak jsou na tom vaše dásně a zda vám hrozí zvýšené riziko pro tvorbu tohoto nepříjemného zánětu.
Máte rádi sladké? Nebo občas nedáváte svým zubům péči, kterou si zaslouží? V tom případě můžete čelit zubním kazům, které jsou jedním z nejrozšířenějších infekčních onemocnění v ústech.
Vývoj zubů neboli odontogeneze zahrnuje růst, tvorbu a vývoj zubů a jejich integraci se zubními tkáněmi. Objevte, zda vaše zuby rostou tak, jak mají a zda vám v budoucnu nehrozí problémy s ústní dutinou.
Parodontitida je závažné zubní onemocnění charakterizované zánětem dásní a podpůrných struktur zubů. Při tomto onemocnění můžete cítit bolest dásní nebo zaznamenat jejich krvácení. I toto onemocnění je geneticky podmíněno, tudíž můžeme zjistit, zda ho máte v budoucnu očekávát a hlavně jak se mu dá přecházet.
AMD je hlavní příčinou ztráty zraku u lidí starších 50 let – a přesto se jí dá dobře předejít, pokud přijmete správná opatření v oblasti životního stylu. V rámci tohoto široce uznávaného a výzkumem podporovaného testu hledáme konkrétní variace v genech CFH a ARMS2, které jsou charakteristickým znakem AMD – až 70 % pacientů trpících AMD sdílí tyto polymorfismy.

AMD nastává, když žlutá skvrna v zadní části oka degeneruje, obvykle v důsledku poškození sluncem. Makula je bohatá na pestrobarevné karotenoidy, které filtrují modré a UV světlo, aby chránily sítnici. Pokud máte světlé oči nebo vysoký krevní tlak, doporučujeme se důsledně řídit našimi radami. Pokud máte vysoké riziko pro AMD, zvažte také testování blízkých rodinných příslušníků.
Když se ve vašich očních bulvách zvyšuje tlak a nepoškodí se přitom optický nerv, je velká pravděpodobnost, že se ve vašem oku vytvoří glaukom. Zelený zákal je hlavní světová příčina nevratné slepoty.

Zjistěte, zda jste geneticky náchylní k vysokému očnímu tlaku a jaká opatření v oblasti životního stylu můžete přijmout, abyste zabránili rozvoji glaukomu a zachovali si svůj zrak i ve stáří.
Krátkozrakost je asi ze 67 % dědičná. Včasným rozpoznáním svého genetického rizika můžete v následujících letech chránit kvalitu svého zraku tím, že budete věnovat zvýšenou péči, například abyste se vyhnuli namáhání očí.
Astigmatismus je druh refrakční oční vady, která může být doprovázena krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Astigmatismus vzniká kvůli nepravidelnostem ve tvaru rohovky, které zabraňují světlu správně se lámat, a výsledkem je rozmazané vidění.

Přesnou příčinu astigmatismu neznáme, ale jeho vznik může souviset se zánětem nebo zraněními, která oči ovlivňují. Hlavním rizikovým faktorem spojovaným se vznikem tohoto onemocnění jsou však lidské geny.
Asi u každého třetího člověka s diabetem dochází ke zhoršení zraku, většinou v důsledku nekontrolované hladiny glukózy v krvi poškozující jeho sítnici.

Zjistěte, zda jsou vaše oči geneticky zranitelné vůči této komplikaci cukrovky. I když se ukáže, že jste vysoce rizikoví, můžete svůj zrak chránit na desítky let tím, že očistíte svůj životní styl a zvýšíte příjem klíčových živin, které doporučujeme.
Zbavte se viny a pochyb ze správy vašeho srdce. Cholesterol dokáže ovlivňovat naše zdraví a pro lidi s rizikem vyššího cholesterole je nutností vynechání smaženého jídla.

Některým lidem zlepšuje konzumace většího množství ořechů jejich krevní lipidový profil, pro jiné jsou nejlepšími potravinovými léky losos a makrela. Dokážeme zanalyzovat účinky různých tuků na váš kardiovaskulární systém a také předpovíme, který antioxidant vám nejlépe pomůže obnovit rovnováhu krevních lipidů a zklidnit zanícené cévy.
Pokud chcete mít "srdce jako zvon”, triglyceridy jsou důležitou součástí jeho funkčnosti. Při trávení tučných výrobků jsou tuky absorbovány a přeměněny na jednoduché tuky zvané triglyceridy. Běžně se nacházejí v našem krevním řečišti připojené ke speciálním transportním molekulám. Problém nastává tehdy, když se hladina triglyceridů v krvi značně zvýší a začnou se jimi ucpávat tepny.

To ale nastává pouze tehdy, když dané osoby jedí příliš mnoho určitých typů tuků. Odhalíme, zda vám dělá větší problém tuk ze slaniny, olivový olej nebo jiný rostlinný olej.
Mnoho chronických onemocnění, které se běžně objevují (včetně obezity), souvisí se základní funkcí těla - s tvorbou zánětu. Oxidační stres, který denně zažíváme a který pochází z toxických chemikálií, nebo UV záření zánět zhoršuje. Naproti tomu specifické antioxidanty podporují tělo v boji proti oxidativnímu stresu tak, že mohou pomoci potlačit zánět v zárodku.

Každé tělo si se zánětem poradí jinak a jinou rychlostí. To také záleží na tom, který z šesti klíčových antioxidantů – mononenasycené tuky, omega 3, kvercetin, vitamín D, E a zinek - vašemu tělu napomáhá nejvíce. Pomozte svému tělu naučit se, jak zánět přemoci co nejefektivněji to jen půjde.