SPORT

Pravidelný pohyb nám vyrýsuje nejen svaly, ale také úsměv na tváři. Pomůžeme vám zlepšit vaše sportovní výkony, abyste se mohli těšit z výsledků po hodinách odcvičených v posilovně. Ať jste profesionální sportovci nebo si cvičíte jen tak pro radost, dokážeme váš trénink dostat na úplně novou úroveň.

Krok za krokem za svým cílem

Zasloužíte si být výkonnější

> Genetické reporty

Více než 140 genetických reportů zaměřených na stravu, pohyb, zdraví a krásu.

> Doporučení

Doporučení k úpravě Vašeho životního stylu, které vycházejí z genetické analýzy.

> Sdílení výsledků

Genetické reporty lze snadno sdílet s lékaři, nutričními terapeuty či sportovními trenéry.

Krok za krokem za svým cílem

Sportujte v souladu s vaší DNA

Zlepšení výkonnosti

Díky doporučení dokážete převést váš sportovní výkon na vyšší úroveň. Naučte se trénink vnímat jako komplexní proces, zahrnující správné rozhýbání svalů či personalizovanou regeneraci.

Krok po kroku k lepším výsledkům

Objevte výzvy, které nejen zlepší vaše tréninkové znalosti, ale hlavně vás naučí, jak máte ke svému tělu přistupovat, abyste trénovali co nejefektivněji to jde. Rozlučte se s hodinami strávenými v posilovně, které nepřinášely značné výsledky.

Sdílení výsledků s trenérem

Své sportovní výsledky můžete sdílet s osobním trenérem, který uzpůsobí vaše tréninky dle specifických potřeb a možností vašeho těla. Dosáhněte společně svých cílů nejrychleji a nejpřirozeněji.

Krok za krokem za svým cílem

Seznam fenotypu

Záleží na velikosti, pokud jde o sílu? Stejně jako u chilli papriček, nejsilnější svaly nejsou vždy ty největší. Pokud máte vysoký silový potenciál, znamená to, že se vaše svaly mohou silně stahovat, což vám umožní vyniknout v silových sportech, jako je vzpírání, americký fotbal a dokonce i box. Nalezneme neviditelné faktory, které ovlivňují vaši svalovou sílu – včetně aktivity vitaminu D, komunikace mezi svalovými buňkami a nervy nebo imunitního systému, možností trénovat svalovou sílu a regeneraci svalů po námaze.
Jste stvořeni pro sílu a rychlost? Máte skákací geny Michaela Jordana? Prozkoumejte svůj genetický potenciál pro sílu a rychlost ve srovnání s průměrným člověkem. Objevte rozdíl mezi přirozeně silným a přirozeně rychlým.

Pokud máte přirozenou svalovou sílu, poradíme vám, jak optimalizovat trénink, abyste měli náskok před soupeřem. A naopak, pokud test odhalí, že vaše přirozené přednosti leží jinde, vyplatí se ještě trénovat na sílu/rychlost?
Svalová vlákna se musí nejprve poškodit, než mohou začít růst. Během poškození svalů se kmenové buňky známé také jako satelitní buňky aktivují a začnou migrovat do místa poranění, aby se uzdravily a vyrostly nová svalová vlákna. Vědci věří, že vaše geny ovlivňují, jak dobře tyto kmenové buňky rostou a fungují.

Siloví sportovci jsou geneticky chráněni před poškozením svalů, protože mají velmi účinné proteiny zapojené do zánětlivé fáze regenerace / remodelace. Zjistěte, zda jste geneticky náchylní k poškození svalů a prozkoumejte, co můžete udělat abyste své svaly lépe ochránili.
Vytrvalostní geny mívají maratonští běžci, dálkoví plavci nebo cyklisté. Zjistěte, zda sdílíte jejich výhodu nebo naopak se na vytrvalostní sporty nehodíte a vaše svalové predispozice lépe využijete jinde. Předpovíme také vaši základní úroveň kardiorespirační zdatnosti a snadnost tréninku pro vytrvalostní akce.
Při intenzivní fyzické aktivitě se ve svalu hromadí odpadní produkt laktát, který způsobuje svalovou únavu a křeče. Anaerobní práh je nejrychlejší rychlost, se kterou můžete cvičit před nahromaděním laktátu. Sportovci, aby zvýšili svůj anaerobní práh – dokážou účinně odstraňovat laktát ze svých svalů, což jim umožňuje trénovat více, tvrději a déle.

Pokud jste geneticky náchylní k hromadění laktátu, podělíme se o naše tipy, co můžete udělat před a po cvičení – pomůže vám zjistit, jak lépe podávat výkon a jak se rychleji zotavit.
Jste přirozeně svalnatí – poměrně snadno se obalíte svaly, aniž byste se snažili? Pokud ano, stal by se z vás naturální kulturista.

Dokážeme zjistit, zda váš kód obsahuje geny spojené s vyšší tvorbou svalové hmoty. Pokud máte vysoký potenciál pro růst svalů, zvýšení bazálního metabolismu vám pomůže se cvičením i s hubnutím. Naopak, pokud se na vašem těle přirozeně vyskytují svaly, poradíme vám, jak nejlépe trénovat, včetně rad ohledně nutriční podpory pro maximalizaci svalové hmoty.
Základní účinnost vašeho srdce a plic je z 50 % zděděna. To se měří jako vaše maximální skóre VO2.

Olympijští vytrvalostní šampioni mají záviděníhodné základní skóre VO2 Max, které zlepšovali vytrvalostním tréninkem. Trénink na úrovni VO2 max může vašemu tělu pomoci odvrátit cukrovku, vysoký krevní tlak, srdeční choroby, ztrátu paměti související s věkem nebo chronické záněty.
Co říkají vaše geny o tom, jak dobře vaše tělo reaguje na vytrvalostní trénink? Jak rychle můžete zlepšit svou vytrvalost a jak trpělivý a vytrvalý musíte být, abyste dosáhli úspěchu? Jak efektivně by vaše srdce a plíce mohly pracovat při pravidelném tréninku? Jak snadno byste mohli zvýšit svou výchozí hodnotu VO2 max, a tedy snížit svou klidovou tepovou frekvenci? Všechny vodítka k těmto odpovědím leží ve vašich genech.
Svalová únava nastává, když se volné kyslíkové radikály hromadí ve vašich svalech během cvičení. Profesionální sportovci jsou často geneticky chráněni před svalovou únavou díky svým silným antioxidačním systémům. To jim umožňuje odpočinou si a znovu nabrat sílu na další tréninky. Pokud máte tyto schopnosti i vy, můžete při tréninky své svaly využít na maximum.

Naopak, pokud jste geneticky náchylní ke svalové únavě, musíte cvičit jemně a vyhýbat se tréninku, když jste nemocní, abyste předešli poškození svalů a oslabení imunitního systému. V tomto přehledu vám poradíme podle vašeho genetického rizika. Dozvíte se také, které antioxidanty mohou pomoci vašim unaveným svalům nejlépe regenerovat.
Jak rychle se zotavíte po sportování, závisí do značné míry na vašich genech. Více než 90 % všech sportovních zranění zahrnuje pohmožděné nebo namožené svaly.

Pokud vaše výsledky DNA odhalí, že jste náchylní k dlouhé době zotavení, pomůžeme vám připravit si konkrétní rutinní cviky, které budete dodržovat před a po tréninku, aby vaše svaly zůstaly pružné, uvolněné a připravené na další trénování.
Máte genetické sklony k natržení šlach a vazů? Setkali jste se někdy se zraněním Achillovy šlachy nebo natržením manžety rotátoru (běžné zranění při plavání)?

Váš osobní sklon k trhání šlach a vazů je asi ze 40 % zděděn. Vzhledem k tomu, že šlachy a vazy se opravují pomalu, prevence je samozřejmě lepší než léčba. Zjistíme, jak dobře funguje metabolismus ve vašich šlachových a vazivových buňkách a jak snadno se v nich kolagenový protein sám regeneruje. Pokud jste geneticky náchylní k těmto zraněním, řiďte se našimi radami pro péči o sebe, abyste mohli aktivně hrát svůj sport, aniž byste museli snášet dlouhé výpadky kvůli zranění.
Jak rychle vám může zvýšená fyzická aktivita pomoci normalizovat hladinu lipidů (cholesterolu) v krvi? Odpověď leží částečně ve vašich genech.

Někteří geneticky šťastní jedinci zaznamenají okamžité zlepšení profilu krevních lipidů, když začnou pravidelně cvičit. Pro ostatní je to ale pomalejší proces. Při druhé variantě, doporučujeme dietní opatření, která urychlí reakci vaší hladiny cholesterolu na cvičení a snížíte tak tento kardiovaskulární rizikový faktor.
Naše těla mají přirozenou váhu, ke které mají tendenci se otáčet. U některých šťastlivců fyzická aktivita tuto základní hodnotu značně snižuje. Ale i když máte ve své DNA nízký genetický potenciál zhubnout cvičením, dáme vám tipy, jak posouvat svůj pokrok pomocí moudřejšího výběru frekvence a intenzity cvičení.
Tělo každého člověka má své vlastní základní nastavení pro fyziologické parametry včetně krevního tlaku – to se však mění podle toho, jak velkou fyzickou aktivitu vykonáváte. Až jedna z pěti fyziologických vazeb mezi cvičením a krevním tlakem je alespoň částečně genetická.

Zatímco pro mnoho lidí je cvičení první linií obrany proti vysokému krevnímu tlaku, asi 20–30 % lidí zjistí, že jejich vysoký krevní tlak je vůči cvičení odolný. Pokud výsledky testů DNA ukazují, že patříte do této kategorie, navrhneme vám změny ve stravě a další alternativy, které vám pomohou přirozeně normalizovat váš krevní tlak.